Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 119
Najnowszy użytkownik: wiktor gorski
Partnerzy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zapraszamy na zajęcia szachowe
Informacje

Uczniowski Klub Sportowy „Korona” Gdańsk i Pomorska Akademia Szachowa ogłaszają nabór do "Szkółki Szachowej" dzieci od lat 5 chcących nauczyć się grać w szachy.
Zajęcia "Szkółki Szachowej" odbywają się w Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku, ul. Zielony Trójkąt 1. Rozpoczęcie zajęć 2 września 2014 r.

Wtorek     17.00 - 19.00   Grupa 1800
Środa       17.00 - 19.00   Grupa 1400-1600
Czwartek  17.00 - 19.00   Grupa 1200-1400
Piątek      17.00 - 19.00   Grupa początkująca 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:
530-530-300  lub  szkolkaszachowa@wp.pl

ania dnia sierpień 20 2014
Drukuj
"SZKOLENIE Z KORONĄ" Jastrzębia Góra
"SZKOLENIE Z KORONĄ" Jastrzębia Góra

Zapraszany na wyjazdowe szkolenie z „Koroną” !!!


Termin i miejsce: 12-14.09.2014 r. Jastrzębia Góra. Pobyt w DW VIS (ul. Królewska 5, Jastrzębia Góra) w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami i TV ( http://www.visjastrzebia.pl/index ), szkolenie szachowe prowadzone przez trenerów kadry wojewódzkiej, udział w turnieju błyskawicznym zgłoszonym do FIDE (w piątek po kolacji), zajęcia sportowe i ognisko.

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły w Kalendarzu

ania dnia sierpień 18 2014
Drukuj
Wakacje z Koroną - Polanica Zdrój 2014
Wakacje z Koroną - Polanica Zdrój 2014

Trwają "Wakacje z Koroną" w Polanicy Zdrój. Na naszym Facebooku będą się ukazywały codzienne relacje i zdjęcia.


ania dnia sierpień 18 2014
Drukuj
Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych
Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych za nami. Zawody odbywały się w dniach 5-8 sierpnia we Wrocławiu w Hali Stulecia. Ciekawostką jest fakt, że Hala Stulecia (dawniej  Ludowa), która była bardzo gościnna dla młodych szachistów jest obiektem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i odbywają się tam największe imprezy sportowe min. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. W Mistrzostwach wzięło udział około 900 zawodników z całej Polski, w tym dwunastu reprezentujących UKS „Korona” Gdańsk. Rywalizowano w sześciu kategoriach wiekowych (oddzielnie juniorzy i juniorki) zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych.  Nasi zawodnicy pojechali powalczyć i zdobywać punkty z najlepszymi (udało się to min. Krzysiowi Kujawie, który pokonał aktualnego Mistrza Polski do lat 10- Macieja Czopora, Liwii Jarockiej i Karolinie Kindler  pokonując brązowe medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych- Joannę Święch i Anitę Daligę) oraz po naukę.

W Mistrzostwach bardzo dobrze zagrała Liwia Jarocka, która zajęła V miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12 w szachach szybkich. Brawo!!!

ania dnia sierpień 10 2014
Czytaj więcej · 313 czytań ·Drukuj
Wakacje z Koroną - Kowalewo Pomorskie 2014
Wakacje z Koroną - Kowalewo Pomorskie 2014

W dniach 9-16 lipca br.  UKS „Korona”  zorganizował wyjazd na  XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy w  Kowalewie Pomorskim. W zawodach tych już od wielu lat biorą udział szachiści w każdym wieku, przyjeżdżający niekiedy z najdalszych zakątków Polski. W tym roku w niewielkim Kowalewie Pomorskim (ok. 4 tysięcy mieszkańców)  zagrało prawie 300 szachistów (najmłodszy zawodnik miał 4 lata, natomiast najstarszy szachista - 77 lat).

Grupa młodziutkich szachistek i szachistów, znajdujących się pod opieką trzech trenerów „Korony”, liczyła 26 osób. Nasz klub reprezentowało również dwóch seniorów grających w Grupie OPEN B. Głównym wyzwaniem dla nas był udział w turnieju głównym (przez 7 dni rozegraliśmy 9 partii). Był jednak czas na dodatkowe atrakcje. 

ania dnia lipiec 21 2014
Czytaj więcej · 488 czytań ·Drukuj
"Korona" na Facebooku
"Korona" na Facebooku

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku.  

 


 


ania dnia lipiec 15 2014
Drukuj
Wakacje ...
Wakacje ...

"Wakacje z Koroną" w Kowalewie Pomorskim powoli się kończą... Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku gdzie na bieżąco ukazują się krótkie relacje i zdjęcia z pobytu :)

ania dnia lipiec 14 2014
Drukuj
9 medali w Mistrzostwach Województwa Juniorów
9 medali w Mistrzostwach Województwa Juniorów

W dniach 14 - 15 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach, w których wystartowało niespełna 100 zawodników. Reprezentanci „Korony” wypadli bardzo dobrze zdobywając aż 9 medali. Najlepiej wypadły Oliwia Błaszczuk i Karolina Kindler zdobywając złote medale, srebrne zdobyli: Piotr Bekier, Karol Banach, Iwo Godzwon, Aleksandra Szlas i Przemek Kindler oraz brązowe Maja Górska i Krzyś Kujawa. Gratulujemy !!! 

ania dnia czerwiec 21 2014
Czytaj więcej · 654 czytań ·Drukuj
UKS "Korona" Drużynowym Mistrzem Województwa Pomorskiego Juniorów
UKS "Korona" Drużynowym  Mistrzem Województwa Pomorskiego Juniorów

Zakończyły się Drużynowe  Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach klasycznych. Drużyna „Korony” w składzie: Przemysław Kindler,  Wojciech Putlak, Iwo Godzwon, Krzysztof Kujawa, Aleksandra Szlas, Karolina Kindler i Jakub Banach została Mistrzem Województwa Juniorów. Nasza ekipa jako jedyna nie przegrała żadnego meczu. W IX rundzie pokonaliśmy 4-2 UKS SP 11 Skoczek Tczew, a w X zremisowaliśmy 3-3 z WKS Flota Gdynia. Najlepszą zawodniczką ligi została Karolina Kindler zdobywając jako jedyna komplet punktów (8 pkt. z 8 partii). Wyniki naszych zawodników na poszczególnych szachownicach: Przemek Kindler 6 p. (8 partii), Wojtek Putlak  6 p. (8 partii), Iwo Godzwon 5,5 p. (8 partii),  Krzysztof Kujawa 5 p. (6 partii), Aleksandra Szlas 2,5 p. (7 partii), Karolina Kindler 8 p. (8 partii), Jakub Banach 0,5 p. (2 partii).

I m.      UKS „Korona” Gdańsk 15 p.

II m.      WKS „Flota” Gdynia  13 p.

III m.     UKS SP 11 „Skoczek” Tczew 7 p.

Szczegółowe wyniki:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/tdr_5658/index.html

ania dnia czerwiec 08 2014
Drukuj