Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 172
Najnowszy użytkownik: ivoc
Partnerzy
Korona na Facebooku
Zapraszamy na facebooka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Relacja z „Ferii z Szachami” w Jastrzębiej Górze
Relacja z „Ferii z Szachami” w Jastrzębiej Górze

W dniach 28 stycznia – 3 lutego 2018 roku w Jastrzębiej Górze, podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Gwiazda Północy”, odbył się obóz szachowy pod nazwą „Ferie z Szachami”. Uczestnikami obozu byli przede wszystkim juniorzy UKS „Korona” Gdańsk, ale takĹźe reprezentanci innych klubów, takich jak UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, UKS MDK Gdynia, MLKS Ostródzianka Ostróda, UKS SP 11 Skoczek Tczew i GKSz Solny Grzybowo. Dzięki wspólnemu wyjazdowi udało się nawiązać nowe znajomości, przyjaĹşnie, a nawet sympatie; przeĹźyć niezapomniany tydzień w nie tylko szachowej atmosferze.

Stałym elementem programu obozu była rywalizacja w poszczególnych grupach festiwalowych: OPEN, do lat 14 i do lat 10. Natomiast czas wolny uczestnicy ferii w Jastrzębiej Górze spędzali niemniej intensywnie. Poza rywalizacją szachową moĹźna było wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, w których szczególnie młodsi zawodnicy chętnie sprawdzali swoje umiejętności.

Dzień przyjazdu wykorzystaliśmy na integrację i kwestie regulaminowe. Nikt nie mógł przypuszczać, Ĺźe 40 osób jednocześnie będzie w stanie rozegrać jedną partię szachową. Udało się! A emocje udzieliły się tak młodszemu, jak i nieco starszemu pokoleniu zawodników. W rezultacie wygrały białe, mimo sporych strat materialnych. Tak więc, czarne wezmą rewanĹź w przyszłym roku ;)

Kolejnego dnia, z racji bliskości morza, wybraliśmy się na spacer po plaĹźy, by dobrze dotlenić się przed drugą rundą. Co nie było takie trudne, gdyĹź wiatr wiał wyjątkowo silny. Popołudniowe zmagania były juĹź czystą przyjemnością. W turnieju tenisa stołowego na pierwszym miejscu uplasował się - tak jak w ubiegłym roku - Patryk Trzebiński, a za nim Jakub Banach oraz Szymon Walczak, zaś w zabawie „Szybki Bill” zwyciężyły ex aequo druĹźyny: „Kubeczków” w składzie: Szymon Walczak, Michasia Magnuszewska i Kuba Liśkiewicz oraz „Nie chce mi się” w składzie: Wiktoria Symbor, Szymon Kempiński, Sebastian Libura i Wojciech Brudzyński.

Wtorkowe przedpołudnie spędzaliśmy aktywnie, rozwijając „szare” komórki na „zaszachowanej matematyce”, w której zwycięzcami okazali się „Komandosi 2000”: Kinga Kaznowska, Wiktoria Symbor, Antoni Milencki i Marek Adamowicz.

Po obiedzie udaliśmy się z kolei na kręgle, i tu oprócz kapitalnej zabawy, mieliśmy okazję podziwiać celność rzutów, w tym kilka strików. Na swoich torach najlepsze wyniki uzyskali: Jan Suchocki, Wiktoria Symbor, Patryk Trzebiński i Weronika Kaznowska. Wieczór zakończył się pod znakiem gry błyskawicznej. W juniorskim turnieju blitza najlepszym obozowiczami okazali się Kuba Rodziewicz-Bielewicz i Karolina Wilczewska.

Półmetek naszego wyjazdu postanowiliśmy uświetnić, odwiedzając sklep z pamiątkami. Długa to była wizyta, bo wybór nie był prosty, ale w końcu udało się wszystkim zainteresowanym znaleźć coś dla siebie i najbliĹźszych. Drugą, z atrakcji środowego dnia, była gra podwójna w piłkarzyki. Ostatecznie wygrała para: Jakub Banach i Szymon Walczak, a za nimi: Igor Podzwardowski i Jakub Sienkiewicz oraz Olaf Bartoszewski-Reiski i Krzysztof Kujawa. Wieczór zakończyliśmy konkursem karaoke, który pokazał, Ĺźe wśród szachistów mamy teĹź talenty wokalne, których nie brakuje m.in.: Szymonowi Kempińskiemu, Ninie Mańko i Kubie Leśniewiczowi. Występy przerodziły się w zabawę dyskotekową, a na parkiecie królowało Despacito, Sofia oraz Stasio.

Czwartkowa atrakcja (aquapark) była długo wyczekiwana przez wszystkich, no moĹźe poza wychowawcami ;) ZjeĹźdĹźalnia, rwąca rzeka, a nawet jacuzzi, szybko znalazły swoich zwolenników. A po obiedzie, nabrawszy siły, przystąpiliśmy do turnieju ze zmiennymi poleceniami pn. „Śmieszne szachy”, w którym o wygranych decydowała dobra pamięć, szybkość i wyobraĹşnia. Najlepszy wynik w tej niełatwej konkurencji uzyskał Michał Krotowski-Cacha, drugi był Igor Podzwardowski, a trzeci Oskar Śniadecki. Tego dnia rozegrano tradycyjnie turniej „kloca”, w którym nasi zawodnicy radzili sobie całkiem dobrze. Najlepszą parą obozową okazali się: Patryk Trzebiński i Piotr Bekier.

Laureatami piątkowego konkursu „Mam talent” zostały: Kinga Kaznowska, Michasia Magnuszewska i Nina Mańko. I choć pierwsza konkurencja nie znalazła zbyt wielu odwaĹźnych, to do symultany z mistrzem – Jędrzejem Długoszem, przystąpiła zdecydowana większość naszych podopiecznych. Nauka i doświadczenie – to zyskali zawodnicy. Nie udało się bowiem urwać nawet części punktu Ĺźadnemu z rozgrywających partię, choć na kilku szachownicach długo stała bardzo wyrównana pozycja. Brawa zatem dla Trenera Kadry Młodzików Województwa Pomorskiego!

Zwieńczeniem naszego pobytu był miło spędzony wieczór w Domku Myśliwskim, gdzie jedliśmy pieczone kiełbaski. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróĹźnienia za konkursy. I tak, dość łagodnie przeĹźyliśmy zieloną (ostatnią) noc. Mamy juĹź na nią tajne sposoby ;)

Na zakończenie uczestnicy „Ferii z Szachami” wzięli udział w podsumowaniu Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „ GWIAZDA PÓŁNOCY”, podczas którego wszyscy zostali uhonorowani dyplomami, najmłodsi zawodnicy takĹźe nagrodami, zaś najlepsi w danej grupie wiekowej pucharami i medalami.

Wyjazd na ferie do Jastrzębiej Góry (juĹź szósty w tym roku) z pewnością moĹźemy zaliczyć do udanych, a dodatkowo – bogatych w sukcesy naszych podopiecznych. A ponadto, aĹź pięciu obozowiczów podczas wyjazdu obchodziło urodziny. Jednym słowem „działo się” 

Jesteśmy z Was dumni i jeszcze raz gratulujemy! Do zobaczenia 

ania dnia luty 08 2018
Drukuj
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?